Куди звертатися, щоб отримати безкоштовну психологічну допомогу?

 

Війна Україні суттєво вплинула на психологічне здоров’я населення. Зростає кількість українців, які потребують професійної психологічної підтримки.

Безкоштовна психологічна підтримка для військових та їхніх близьких Коло своїх

Психологи ГО Волонтерського об’єднання Веста надають безкоштовну психологічну онлайн-підтримку для колишніх військовополонених, родин військовополонених, родин загиблих і зниклих безвісти.

Зареєструватися на групи підтримки Коло своїх можна за посиланням.

Психологічна підтримка військових та їхніх близьких у кол-центрі #ВАРТОЖИТИ

Кваліфіковані психологи кол-центру #ВАРТОЖИТИ мають досвід роботи з військовими та їхніми рідними і надають психологічну допомогу на території України та з-за кордону.

Для отримання допомоги треба зателефонувати на номер 5522 та обирати 2 – лінію психологічної підтримки військових та їхніх близьких.

Усі дзвінки для абонентів Київстар, Vodafone, Lifecell – безкоштовні.

Графік роботи лінії:

11:00 – 19:00 з понеділка по п’ятницю.

Вихідні: субота, неділя та державні свята.

Онлайн-платформа Mental Help

Проєкт Mental Help, ініційований Глобальним договором ООН в Україні та рекомендований МОЗ України, зібрав команду фахових психологів, які безкоштовно надають психологічну допомогу українцям, що відчувають негативні наслідки війни. Зустрічі відбуваються на онлайн-платформі та є конфіденційними.

Зареєструватися дуже просто. Для отримання психологічної допомоги необхідно зайти на сайт mentalhelp, обрати спеціаліста і забронювати зручний час зустрічей за допомогою системи.

Психологічна підтримка Запорука

Психологи цілодобової лінії психологічної підтримки від БФ Запорука допомагають пережити травми, пов’язані з наслідками війни. Сеанси конфіденційні та відбуваються у відеоформаті в одному з месенджерів – Telegram, Viber, WhatsApp. Координатор гарячої лінії допоможе обрати фахівця для спілкування – жінку або чоловіка.

Отримати допомогу можна за номером безкоштовної (з усіх внутрішніх мобільних операторів) гарячої лінії 0 800 4000 23.

Дзвінки приймають із будь-якого куточка України та в будь-який час доби. З-за кордону можна зателефонувати за номером – +38 050 493 03 07.

Платформа безкоштовної психологічної підтримки Хаб стійкості

Психологи платформи Хаб стійкості надають безкоштовну допомогу українцям, які проживають в умовах війни. На сайті проєкту, від громадської організації Фундація Суспільність і центру психічного здоров’я Брейнкульт, надаються поради з психологічної самодопомоги.

Також тут можна записатися на консультацію до певного психолога чи психотерапевта. Зустрічі з фахівцями відбуваються у форматі відеоконференцій.

Проєкт психологічної підтримки Поруч

Проєкт психологічної підтримки Поруч – це спільна ініціатива Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО ВГЦ Волонтер. Кваліфіковані психологи допомагають підліткам, їхнім батькам і вчителям боротися з наслідками війни.

Щоб долучитися, необхідно заповнити форму на сайті.

Отримати індивідуальну консультацію психолога можуть батьки та молодь у віці від 14 до 21 року. Для цього треба заповнити анкету на сайті проєкту Поруч та очікувати на телефонний дзвінок.

Група психологічної підтримки Разом

Фахівці платформи Твій психолог проводять безкоштовну групову терапію для українців. Зустрічі відбуваються онлайн через застосунок Zoom щоп’ятниці о 10:00 та 20:00. Тут можна поділитися власними проблемами або послухати спеціалістів. За 1-2 дні на сторінці платформи в інстаграм можна дізнатися, які саме психологи будуть присутні на терапії.

Також на сайті Разом можна обрати психолога для безкоштовної онлайн-консультації та отримати 30 хвилин психологічної допомоги.

Психологічна допомога українцям, що постраждали від військових дій, надається безкоштовно!

Платформа «Розкажи мені»

Безкоштовна онлайн-платформа для психологічних консультацій, яку розробив Інститут когнітивного моделювання працює за методом когнітивно-поведінкової терапії, яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами. 

Аби отримати допомогу спеціалістів, необхідно залишити заявку та коротко пояснити свій запит. Модератори підберуть спеціаліста, кваліфікація якого дозволить якнайкраще впоратися із вашою проблемою. Після цього психолог сконтактує з вами для узгодження дати та часу консультації. 

Консультації проводять безоплатно в режимі онлайн, тривалість – від 30 до 60 хвилин. Дізнатися більше про фахівців платформи та залишити заявку можна за цим посиланням.

Підготовлено за матеріалами сайту ШоТам.