Суспільне Казки

Аудіоказки від Суспільного відтепер у подкастах. Вмикайте дітям в укриттях, у довгій дорозі чи коли змушені залишатися у домівках під час комендантської години. Чому кенгуру стрибає, а кіт вмивається по обіді? Коли з'явилось могутнє дерево баобаб, а лис вовку масло показав? Навіщо миші збираються на раду, а бджола рятує гусці життя? Про все це можна дізнатися з найкращих казок народів світу, які ми вибрали та озвучили спеціально для вас. Наш Telegram канал https://t.me/suspilne_kazky YouTube канал з мультфільмами Бробакс https://cutt.ly/yAfTYBU

Про добро

Толока - це завжди цікаво!

Радіо Скорбота

Подкаст із лякаючою назвою та із чарівним наповненням. Стати нашим патроном можна за цим покликанням ( https://www.patreon.com/radioskorbota ) Підтримати проект фінансово можна за цими реквізитами - 4149 4393 1703 1429 - приват банк

Філософія та ідеології

Курс кандидата філософських наук, доктора політичних студій (Франція), Єрмоленко Володимира передбачає аналіз зв’язків між філософськими та політичними ідеями від початків модерної філософії до наших днів. У рамках курсу будуть проаналізовані такі питання: 1) коли, де і чому народжується поняття “ідеологія”, і про що воно свідчить? 2) якою є генеалогія основних модерних ідеологій (лібералізм, націоналізм, соціалізм) і як вона вкорінена в цінностях Французької революції (свобода, рівність, братерство)? 3) співвідношення ідеології та цінностей, 4) значення науки (біології та економіки) для розвитку ідеологій ХІХ століття; значення літератури для розвитку ідеологій ХІХ століття, 5) деградація ідеологій наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття: расизм, соціал-дарвінізм, фашизм, нацизм, комунізм 6) аналіз тоталітаризмів ХХ століття. 7) ідеології в повоєнній Європі: чому і як виникли соціал-демократія, християнська демократія, екологічні рухи. 8) неолібералізм 1980-1990-х та його наслідки для сучасного світу. 9) гібридні ідеології ХХІ століття: відродження радикалізму 10) загальний аналіз: коли ідеології є добром, а коли злом.

Різдвяні історії

Різдвяні історії від сучасних українських письменників у спецпроєкті від Радіо Культура та видавництва Vivat.

Шкідливі поради для адміністраторів салонів краси

Книжка Ю.Ублінських написана спеціально для власників та адміністраторів салонів краси. У ній кожен читач знайде правила та принципи роботи, які допоможуть грамотно розвивати бізнес та підтримувати високий рівень лояльності у клієнтів. Книжка написана живою цікавою мовою, тут змальовано безліч смішних історій, а інформація подається легко та з гумором. Ця книжка про життя й для життя в усій його різноманітності – від проживання жалю до радості, від суму до безутішного щастя.

Батьки-засновники

Хто сформував ідею української держави та як українська нація зберегла свою ідентичність, мову та культуру попри те, що була розділена між імперіями? В подкасті «Батьки-засновники» від Українського Радіо, Наталія Соколенко та Сергій Стуканов говорять про мислителів та інтелектуалів, які в різні епохи виступали за ідею автономії та самостійної України. Тарас Шевченко, Леся Українка, Микола Міхновський, Михайло Грушевський, Петро Могила – всі вони формували ідею незалежності України.

Віра в кіно

Українська воєнна документалістика, яка народжується на фронті, чи життєствердна класика, котру можна дивитися при свічках. Тут і зараз шукаю кіно, яке допоможе нам пережити війну і блекаути, вірити в життя і Перемогу, а ще - зберегти здоровий глузд і здоровий гумор. Що побачили в Україні голлівудські зірки? Чи зможе український кінематограф усерйоз поборотися за Оскар? Що дивляться і знімають українці в умовах війни? Про це і не тільки у подкасті "Віра в кіно" від радіо "Промінь". Ведуча: Віра Сивачук Дизайнерка: Продюсери: Максим Яковенко, Вікторія Польченко.

Музичні історії

Подкаст, який занурює у захопливий світ української музики та її творців. Кожен епізод розповідає про життя і творчість видатних українських композиторів, чиї твори стали невід'ємною частиною музичної культури України та світу. Від класичних геніїв до сучасних новаторів. Досліджуємо їхній шлях, натхнення та вплив на музичну сферу.

Не без гріха

Дискусії про відомих людей в історії суспільства: їх досягнення та прогріхи. У подкасті Не Без Гріха відкриваємо завісу, зриваємо покриви та знімаємо маски з відомих постатей і обговорюємо не тільки їх перемоги, а й сумнівні вчинки, якими вони «прославились». Це шоу для тих, хто не прагне створювати собі ідолів.

Kult: Podcast

Подкаст про культуру. Автори - літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко, викладачі Могилянки. facebook.com/kultpodcast. -- Підтримати можна тут: patreon.com/kultpodcast

Зустрічі

Ірина Славінська, редакторка програми: «Проект мене дуже інтригує, бо я ніколи не знаю, чого від нього чекати. Він нагадує мені скриню скарбів, де кожен предмет, кожен клаптик і кожен уламок є насправді вмістилищем цінних нерозказаних історій» Запис Зустрічі спершу з'явиться на Громадське радіо.

Хороший Поганий Злий Подкаст

Це Хороший Поганий Злий Подкаст (ХПЗП) Підтримати наш подкаст на Патреоні: https://www.patreon.com/hpzp Подкаст про все що нас оточує та непокоїть, з легким уклоном на кіно. ------------------------------------------- Міша: www.instagram.com/mykhailorud/ Костя: www.instagram.com/trembowiecki/

Це про нас: культурна мозаїка народів півдня

«Це про нас» — проєкт, у якому ми прагнемо глибше познайомитися одне з одним всередині України. У кожній серії ми розповідаємо про різноманіття культур українського Криму, Приазов’я та Причорномор’я. Як і коли кримські татари насправді сформувалися? Як звучить музика караїмів? Чим пишаються уруми та румеї? Як смакує кухня кримчаків? Які традиції збереглися та як їх намагалися знищити? Ілюстрація: Катерина Юркова. Запис Це про нас: культурна мозаїка народів півдня спершу з'явиться на Громадське радіо.

Випуски подкасту Архів - Громадське радіо

Громадське радіо — незалежна «розмовна» радіостанція, яка надає неупереджену, об’єктивну та достовірну інформацію й аналіз подій в Україні та світі

Життя в ефірі

Хто насправді винайшов радіо? Як радіо стало ЗМІ і до чого тут Титанік? А також, інші історії винайдення і поширення радіо у світі та в Україні. Як Українське Радіо працювало під час сталінський репресій, Другої світової та нинішньої російсько-української війни. Як вперше публічно прозвучав Державний Гімн на УР та участь радіо у інших визначних подіях країни. Проєкт до сторіччя Українського Радіо, створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.

Наші 30. Жива історія

Історія 90-х, розказана самими українцями. Афганістан і Чорнобиль, шахтарські протести й повернення кримських татар, «човники» і перші салони - слухай документальний серіал про перші 30 років незалежності України.

Локальна історія

Інтерв'ю про українську історію. Те, що не потрапило до шкільних підручників чи університетських курсів. Від палеоліту до сучасності.

Український культ

Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Дізнаємось у розмовах з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно. Ми прагнемо зруйнувати міф про провінційність української культури. Підписуйтесь та відкривайте разом із нами нашу культурну традицію. Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі - викладачі Києво-Могилянської академії, літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

Вчися вухами | Історія України

Вчитись можна не лише за столом чи партою. Можна і в потязі чи автобусі, під час прогулянки чи лежачи в ліжку. Можна навіть в укритті – для цього потрібно лише слухати. Про решту ми вже подбали. Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США. У 2023 році проєкт реалізовувався за підтримки EDUCO Foundation.

Простими словами

«Простими словами» – це подкаст про психологію та науку від Віледжа, який виходить із 2019 року. Ведучі: письменник Марк Лівін і клінічна психологиня Софія Терлез. Сподобався подкаст? Підтримайте роботу нашої команди й отримайте доступ до бонусних епізодів! • Долучитися до 500+ друзів подкасту на Patreon: https://bit.ly/3HRQxWQ • Подякувати, пригостивши кавою на Buy me a coffee: https://bit.ly/4brloqT Придбати наші книги про те, як розібратися у своїх емоціях і поведінці: http://surl.li/iaxzj Цінуємо підтримку кожного й кожної.

Культурний трибунал

Подкаст про великі українські імена культури, мистецтва, науки, про колекції світового рівня, які російська імперія впродовж століть привласнювала собі. Це наша перша велика фіксація культурних крадіжок росії. «Культурний трибунал» — немов родинний альбом, який ми ніколи не діставали. Це велика частина нашої пам'яті, на яку ми маємо всі законні права. Вмикайте, щоб точно в цьому переконатися. Аби отримувати доступ до епізодів раніше, спілкуватися з авторкою подкасту та доєднатися до процесу створення, долучайтеся до нашої Спільноти — https://bit.ly/spilnota_kulttrybunal

Вчися вухами | Всесвітня історія

Вчитись можна не лише за столом чи партою. Можна і в потязі чи автобусі, під час прогулянки чи лежачи в ліжку. Можна навіть в укритті – для цього потрібно лише слухати. Про решту ми вже подбали. Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США. У 2023 році проєкт реалізовувався за підтримки EDUCO Foundation.

Вулиця Історії України

У подкасті «Вулиця Степана Бандери» розкажемо як творилася наша історія та ідентичність впродовж століть. Поговоримо про креативних українців, які боролися за незалежну Україну та українську мову. Спробуємо з’ясувати, чи потрібні нам історичні знання, щоб знайти себе як націю та «горіти надзвичайним світлом» на міжнародній арені.

Культура:війна

подкаст Анаід Агаджанової #культуравійна тг-канал https://t.me/culture_war_ukraine

DOU Podcast

Щомісяця ми обговорюємо найцікавіше зі світу українського ІТ, а ще спілкуємося з представниками нашої спільноти.

Де ми?

«Де ми?» – подкаст про колоніальне минуле України і його вплив на сьогодення. Війна в Україні загострила суперечки довкола нашої історії і ми все ще не розуміємо, де ми. У цьому подкасті Маріам Найєм разом з Валентиною Сотниковою будуть досліджувати наше колонізаційне минуле, його вплив на наше повсякденне життя та культуру. А також шукатимуть інструменти, які допоможуть зрозуміти себе та Україну краще. Деколи фізичної війни недостатньо, аби зруйнувати імперію – деколонізація має відбутися і в головах, аби рухатись далі, і не повторювати помилок минулого.

Bromance

Подкаст Bromance - це розмови Нарімана Алієва та Макса Щербини, які поки що вдають друзів. Це подкаст про кіно та книги, про життя після 30 та дитинство в єбєнях. Це розмови про подорожі та прокрастинацію, про котів та політику, про Крим, Запоріжжя та Київ. Це подкаст про життя в Україні, з усіма нашими революціями, війнами, пандеміями, божевільними російськими сусідами, понівеченим минулим та епічним майбутнім. Підписуйтесь та ставайте спонсором нашого проєкту.

Головна обсерваторія

"Головна обсерваторія" – це науково-популярний подкаст. В ньому ми говоримо, про те, як влаштований наш світ: жива природа, зорі, матерія, давні суспільства тощо. Розповідаємо про те, яким чином люди дізнаються про те, як влаштований світ. Такі люди – астрономи, генетики, екологи, археологи та інші є гостями нашої “обсерваторії” і нашими провідниками у світ науки. Ми також говоримо про те, навіщо нам знати, як влаштований світ. Чесна відповідь на це питання полягає в тому, що це неймовірно цікаво – розбиратися, як “все це працює”. Але іноді ще й дуже корисно, адже наука – це не лише пригода, але й велика сила. Автор та ведучий подкасту – Дмитро Сімонов. Він не біолог, не фізики, не хімік і не астроном. Він науковий журналіст, який разом із вами дуже хоче розібратися в тому, як же все це навкруги влаштовано, як його можна змінити або “полагодити”, а коли краще просто спостерігати, але не чіпати руками.